Регистрирайте се Търсене Въпроси/Отговори Потребители Потребителски групи Вход  
Напишете отговор Продавам Fiat Marea Weekend HLX, 1999 г., 1.9 JTD105
Продавам Fiat Marea Weekend HLX, 1999 г., 1.9 JTD105
Airfan

Отговорете с цитат
Дойде време да се разделим с моята любов Fiat Marea Weekend HLX 1.9 JTD 105 конски сили, 1999 година, а причината е, че ще си купувам нов автомобил и този няма да ми е необходим. Този, който се реши да купи тази неевтина кола може да бъде сигурен, че този автомобил е поддържан винаги в перфектно техническо състояние. В момента по Мареата няма никакви забележки по двигател, ходова част, интериор, екстериор.
Масло, маслен филтър, въздушен филтър, горивен филтър, филтър на купе са сменени преди 1000 км както следва:
1. Масло Castrol Edge 5W40 (ще ви дам остатъка от тубата)
2. Маслен филтър Champion F107
3. Въздушен филтър Champion U564
4. Горивен филтър Champion L254
5. Филтър купе с карбон - Zaffo.

Сега малко снимки, а надолу има още описание:

Цялата галерия тук

Преди 7000 км е сменен ангренажния ремък с ролките с цял комплект на Ina.
Автомобилът го притежавам от октомври 2007 година и е закупен на 90400 км, а в момента е на 143980 км.
През годините съм сменил следните неща и те все още са в отлично техническо състояние:
- термостат - Behr
- задни амортисьори Монро Рефлекс - в момента са на около 45 000 км
- предни амортисьори Монро Рефлекс - на около 30 000 км
- двата тампона с аксиалните лагери над предните амортисьори - заедно с предните амортисьори
- предни носачи няколко пъти - в момента е с един Фаст и един Фрап, на около 20 000 км
- биалети
- задни шокови тампони
- предно дясно каре LPR преди 10 000 км заради изтекла грес от скапана скоба.
- заден ляв лагер на главината - FAG около 25 000 км
- предни и задни спирачни дискове Brembo Max с накладки отпред Ate, отзад Textar
- всички спирачни маркучи
- двете помпи на съединителя
- съединител комплект - оригинален Fiat на 20 000 км
- оригинален двумасов маховик преди 40 000 км.
- пистов ремък с ролки
- дебитомер Bosch - около 30 000 км
- моторчето на задната чистачка с ново Магнети Марели
- предни и задни тонколони
- разпръсквачите на дюзите с разпръсквачи Firad преди 25 000 км
- фаровете са рециклирани в Еверт Лак и са оборудвани с ксенон 4300К.
- фрайлауф ролката на алтернатора с ролка Магнети Марели преди 35 000 км
- акумулатор Varta Silver Dynamic 63Ah - 630A стартов ток
- датчик на запалването на коляновия вал

Екстрите на колата са следните:
- 4 ел стъкла
- мултифункционален волан за управление на радиото, СД-то и чейнджъра
- оригинално радио със CD
- CD чейнджър
- предни чистачки с регулиране дължината на интервала
- електрическо регулиране на шофьорската седалка във височина и на лумбалната опора
- ABS на четирите колела с EBD (електронно разпределение на спирачното усилие), т.нар електронен кантар
- 4 еърбъга - във волана, в таблото и два отстрани на предните седалки.
- Селф чек за отворени врати и изгорели крушки на стопове и габарити.
- заводска аларма с имобилайзер
- багажник изпълнен изцяло с мокет
- пръскалки на фаровете
- халогени за мъгла в предната броня
- електрическо регулиране на страничните огледала
- централно заключване с комфорт модул за вдигане на стъклата
- регулиране на волана по височина
- климатроник в пълна изправност

Колата е изцяло пребоядисана през Ноември 2011 година и до момента няма никакви забележки по боята. Задните барабанни спирачки са подменени с апарати от Мареа ТД125.
В цената влиза и втори комплект оригинални джанти на Мареа със зимни гуми Nokian WRG2 на 6000 км. Летните гуми са Hankook Ventus V12Evo. И двата комплекта са с оригинален размер 195/55 R15.
Джантите са защитени от кражба със секретни болтове McGuard.

Колата идва с три ключа - два сини и един червен, код карта за CODE имобилайзера.

От вас се иска да харесате колата, да я купите, да смените маслото на скоростите, защото е на около 50 000 км и да карате със здраве. Както сами ще се уверите ако дойдете да покараме - няма да има тропане и тракане никъде от окачването. Няма проблем да идем в сервиз на оглед по ваш избор.

Автомобилът два пъти е награждаван за най-запазен Фиат - веднъж на първия трак ден и втори път на италфест-а през 2011 в Хасково.

Има застраховка ГО до 12 септември 2014 година на две вноски, първата е платена. Има застраховка пълно автокаско до 20 ноември 2013 г.

Цената за всичко това е 4200 лв и подлежи на коментар ако не харесате нещо в колата.
Да, цената е висока, но няма как да притежавате такава кола на такива пари. Ако закупите нов внос, гарантирано ще инвестирате минимум още толкова, за да я докарате до състоянието, в което е моята кола.
Ако времето е хубаво, ще дойда с колата на италфеста в Хасково другия уикенд и ако някой има желание, ще може да я разгледа.

А как гори автомобила може да видите тук:

С мен може да се свържете на ЛС или на телефон 0896718779 - Георги

Отговорете с цитат
Бонус към колата давам чисто нови, оригинални емблеми (неразопаковани и вакуумирани) за калниците JTD 105 и за задния капак Fiat и Marea Weekend HLX, които съм закупил, но не съм монтирал. Не са евтини никак... бонус за вас!

Най-запазен Фиат 2009 година:

3-о място за най-запазен италиански автомобил и първо за Фиат 2010 г.:

Италфест 2009:

Да допълня нещо - кората на двигателя отгоре я имам, здрава е, но не съм я сложил, за да може да огледате за течове. Двигателя не е мит скоро.

Отговорете с цитат
един приятел си търси и ще му покажа тая красавица
но те съветвам да не я продаваш първо че никои няма да даде толкова пари а тя си заслужава парите като гледам и съм те виждал за какъв перфекционист си относно тая кола по темите поне така мисля карай си перфектната кола и си свиркай Smile
ще я покажа на 1-2ма приятели те търсеха нещо такова
УСПЕХ иначе

Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на mohelИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяAIM Адрес
Airfan

Отговорете с цитат
mohel написа:
един приятел си търси и ще му покажа тая красавица
но те съветвам да не я продаваш първо че никои няма да даде толкова пари а тя си заслужава парите като гледам и съм те виждал за какъв перфекционист си относно тая кола по темите поне така мисля карай си перфектната кола и си свиркай Smile
ще я покажа на 1-2ма приятели те търсеха нещо такова
УСПЕХ иначе

Мога да направя някакъв коментар или да махна единия комплект гуми, за да поевтинее, но няма как да я докарам до цената на тези от мобилето или по автокъщите, просто не са в това състояние и за да ги докарат до това ще налеят поне 6-7000 лв в тях.
Колата наистина е в идеално състояние и ще им обясня подробно какво е сменяно по нея, защо и кога. Има да се смени маслото на скоростите по желание, че е на близо 50 000+.

Махам я, защото ще купувам чисто нова от магазина.

Отговорете с цитат
Без единия комплект гуми цената е само 3900 лв

Получих критика, че не се вижда шофьорската седалка - ето днес ви я снимах:

Отговорете с цитат
Колата е продадена! Честито на новия собственик!

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Часовете са според зоната GMT + 2 Часа  
Страница 1 от 1  

Напишете отговор