Регистрирайте се Търсене Въпроси/Отговори Потребители Потребителски групи Вход  
Напишете отговор слабо парно/вентилатор
слабо парно/вентилатор
fuse

Местожителство: Варна
Отговорете с цитат
Здравейте. Имам ивеко 35-8 /1992/и си мисля, че парното е много слабо. Слабо духа, слабо топли...топли, но не като при другите автомобили. Смених термостат скоро, но и преди си беше слаб самия вентилатор. Сега поне си загрява нормално t. Трябва ли да се смени този резистор който е на вентилатора, или той няма касателство за силата на обдухването. Та при вас как е? Има ли сила обдухването или си е слабо като цяло? Лек ден Smile
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на fuseИзпратете лично съобщение
Re: слабо парно/вентилатор
mohel

Отговорете с цитат
fuse написа:
Здравейте. Имам ивеко 35-8 /1992/и си мисля, че парното е много слабо. Слабо духа, слабо топли...топли, но не като при другите автомобили. Смених термостат скоро, но и преди си беше слаб самия вентилатор. Сега поне си загрява нормално t. Трябва ли да се смени този резистор който е на вентилатора, или той няма касателство за силата на обдухването. Та при вас как е? Има ли сила обдухването или си е слабо като цяло? Лек ден Smile

ами до колкото разбирам самия вентилатор ти духа слабо като струя но това не може да е причината за малкото топло дори и слабото топло което духа трябва
да е много топло понеже обдухва по малко радиатора та резистора на вентилатора играе роля за 1-2-3-та степен на скорости на ветилатора като го пуснеш на 4 е директно и тогава той не играе роля ако и на 4 духа слабо като струя значи сами двигател някоя намотка му е отшла другото което е ако духа и слабо като температура значи тогава си и за радиаторче на парното обикновено като се кара на вода една кола/бус/камион котления камък и ръждата запушват така или иначе тясните магистрали вътре в радиатора на парното Smile

Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на mohelИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяAIM Адрес
Re: слабо парно/вентилатор
Hit-ko
Site Admin

Отговорете с цитат
fuse написа:

Колегата mohel е съвършено прав... и аз смятам, че първо трябва да прецениш дали въздушната струя е слаба - слабо духа и не се влияе от степените! Или температурата на въздушната струя е ниска... духа хладно! Препоръчвам ти да направиш следния експеримент... когато двигателя е добре загрят, остави го да работи на място, пусни парното и наблюдавай температурата на въздуха. После вдигни оборотите на около 2000, задръж така около минута, ако температурата на въздуха се покачи, значи радиаторчето на парното е запушено!

Местожителство: Варна
Отговорете с цитат
Здравейте и благодаря за отговорите. За струята на обдухване, то тя ми се струва слаба. Усеща се, че топли, но не е като на пунтото 1994. Там ще ми отвее ръката от духалката и за 5 мин е топло в колата Smile При буса не е така, Мисля си дали не е запушена някоя тръба към таблото и малките дифюзьори...слабо е като струя и на места мисля, че не духа както на другите отвори. Степените не ми работят.
Когато пусна с плъзгач парното, тръгва да работи, врътката за степени работи само на 4-та. това е резистора явно. но не променя струята отново.
Пробвах с загрята кола и форсиране на място, промяна на t няма, духа си топло, но не горещо и не покачва t. може би на мен ми се иска по силна струя да има от вентилатора, или е развален. ако се оправи резистора за степените, дали ще има по силна струя? Или да сменя вентилатора с друг, но какъв?
Нямам губене на антифриз, радиаторчето изглежда здраво. Предполагам, че аз нямам филтър на купето? Гледах дали имам, но не открих такова или аз не знам къде да гледам. Търсих инфо, но не видях нищо за 2ра генерация Дейли дали има или не. Само за 3та има такъв филтър по информация в нета.
Има ли в сайта такъв резистор за да си поръчам или магазин във Варна. Двигателя е от 40-12 /1994/ 8140.47 ако има значение. Лек ден.
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на fuseИзпратете лично съобщение
mohel

Отговорете с цитат
според мен може някоя намотка на самото моторче на парното да е отишла и от там да идва по бавната скорост най вероятно
ще търсиш ново или 2=ра ръка + реостата
относно температурата на топлото Христо ти каза доста добър тест но той не е на 100% сигурен понеже ако е страшно много запушено да кажем е карано само
с вода котления камък се е натрупа много заедно с ръждата отворите са по малки и по малко вода преминава но има едно НО ( трябва да си провериш и крана на
парното не е 1 случая в които крана не иска да отвори напълно както и обратното заяжда и то пак в следствие от вода ръжда и така на татък Smile

Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на mohelИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяAIM Адрес
слабо парно/вентилатор
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Часовете са според зоната GMT + 2 Часа  
Страница 1 от 1  

Напишете отговор