Регистрирайте се Търсене Въпроси/Отговори Потребители Потребителски групи Вход  
Напишете отговор Турбо от бензинова на дизел
Турбо от бензинова на дизел
krasio

Отговорете с цитат
Може ли да се сложи на обикновенна бензинова кола турбо от дизелова кола, ще има ли някакви дефекти които да дава колата?
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на krasioИзпратете лично съобщение
Re: Турбо от бензинова на дизел
Hit-ko
Site Admin

Отговорете с цитат
krasio написа:
Може ли да се сложи на обикновенна бензинова кола турбо от дизелова кола, ще има ли някакви дефекти които да дава колата?

Разбирам, че най-вероятно имаш турбо компресор от дизелов мотор и искаш да го монтираш на бензинов!
Под обикновенна бензинова кола разбирам без турбо!
На мотор, предназначен за работа без турбо, не може да се постави турбо, независимо какво е без да се преобразува мотора!
Промених заглавието, понеже тук има и хора които тунинговат и предполагам, че ще споделят мнение и подробности!

Отговорете с цитат
и на нормална бензинова кола може да се сложи турбо,но инвестицията спрямо резултата няма да е добър,за тези пари преспокойно може да се постигне по добър резултат при атмосферния мотор.

uaz 4.0 disel 71'
trabant 601 70'
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на bebito^^^Изпратете лично съобщениеПосетете сайта на потребителя
bullit

Местожителство: София
Отговорете с цитат
Добър ден.Това е първият ми коментар в този форум.Имам едно въпросче.Става въпрос за fiat punto mk1 1.2 мотор.С прочетеното по-горе разбрах че на двигател който не е пригоден за турбо неможе да се инсталира турбина без да се преобразува двигателя.Знаете двигателят на 1.2 е само 75 конски което не е задоволяващо.Въпросът ми е кой е най-изгодният начин да се увеличи мощността на двигателя(например до 100-110 к.с.).Дали със чип-тунинг(но не ми се вярва да увеличи мощността с цели 20 к.с.) или по настройките на смукателната система нещо да се пипне?

Поздравления!Петър
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на bullitИзпратете лично съобщение
bebito^^^

Отговорете с цитат
за този мотор е доста трудно и неоправдано да се прави каквато и да е интервенция,но знаем любовта към колата е мн.силна.Аз предлагам регулатор и чип сетъп за този автомобил,не сериен!!!

uaz 4.0 disel 71'
trabant 601 70'
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на bebito^^^Изпратете лично съобщениеПосетете сайта на потребителя
PAGANI_ZONDA

Местожителство: Бургас
Отговорете с цитат
bullit написа:
Добър ден.Това е първият ми коментар в този форум.Имам едно въпросче.Става въпрос за fiat punto mk1 1.2 мотор.С прочетеното по-горе разбрах че на двигател който не е пригоден за турбо неможе да се инсталира турбина без да се преобразува двигателя.Знаете двигателят на 1.2 е само 75 конски което не е задоволяващо.Въпросът ми е кой е най-изгодният начин да се увеличи мощността на двигателя(например до 100-110 к.с.).Дали със чип-тунинг(но не ми се вярва да увеличи мощността с цели 20 к.с.) или по настройките на смукателната система нещо да се пипне?

Поздравления!Петър

bullit според мен ако искаш тази кола да се изтрелва по пътищата , и да наказваш всеки който ти се изпречи и да не правиш транспалнтация на двигател , най-удачния вариант е NOS за твоята кола ще вземеш система на 50 коня . Системата струва около 700 лева нагоре в зависимост от фирмата , 3 шота нитрооксид ще ти стигнат за мн дълго време . Но незабравяй че така обиваш двигателя многократно ;]

Auto Union Deutshland Inglostad;
Henry Ford;
VOLKSWAGEN ;
Най-доброто за вашите автомобили - AXM auto
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на PAGANI_ZONDAИзпратете лично съобщениеПосетете сайта на потребителя
pecata-33

Местожителство: PLOVDIV
Отговорете с цитат
Eх тия пусти коне всеки гледа ги увеличи Laughing Laughing
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на pecata-33Изпратете лично съобщение
Турбо от бензинова на дизел
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Часовете са според зоната GMT + 2 Часа  
Страница 1 от 1  

Напишете отговор