Регистрирайте се Търсене Въпроси/Отговори Потребители Потребителски групи Вход  
Напишете отговор ТД 100 няма палене ?
ТД 100 няма палене ?
fuelinjekcion1041

Местожителство: София
Отговорете с цитат
Здравейте колеги , фиата ми ТД 100 има следния проблем...протече му клапан авансатора но колата си палеше от раз и вървеше...до онзи ден .Сутринта не запали и направо взех друг от Рено такъв намерих в моргата само наставих буксата .След доста помпане на крушата за подкачване на гориво запали и цял ден си беше окей колата като преди без проблем .На следващата сутрин няма палене изобщо колкото и да помпам на крушата няма палене , клапана на контакт цъка 10 секунди и спира и мисля че работи , при въртене на стартер гориво на дюзите има , проверих с пробна лампа 4 свещ и имаше ток , та в събота ще проверя и 4 свещи как са но друго не знам вече , някакви идеи ? Smile
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на fuelinjekcion1041Изпратете лично съобщение
Re: ТД 100 няма палене ?
mohel

Отговорете с цитат
fuelinjekcion1041 написа:
Здравейте колеги , фиата ми ТД 100 има следния проблем...протече му клапан авансатора но колата си палеше от раз и вървеше...до онзи ден .Сутринта не запали и направо взех друг от Рено такъв намерих в моргата само наставих буксата .След доста помпане на крушата за подкачване на гориво запали и цял ден си беше окей колата като преди без проблем .На следващата сутрин няма палене изобщо колкото и да помпам на крушата няма палене , клапана на контакт цъка 10 секунди и спира и мисля че работи , при въртене на стартер гориво на дюзите има , проверих с пробна лампа 4 свещ и имаше ток , та в събота ще проверя и 4 свещи как са но друго не знам вече , някакви идеи ? Smile

1.Гориво има въпроса е колко и дали е достатъчно
2. провери си цедката в резервоара защото като гледам си писал че много си помпал до като дойде горивото и може да имаш запушена цедка
3. ТД 100 е много гаден като дръпне въздух и няма палене виж да не дърпа въздух от някъде също така ТД 100 има гадния навик да си запуши отдушника в резервоара пробвай да палиш с отворена капачка на резервоара

Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на mohelИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяAIM Адрес
Re: ТД 100 няма палене ?
fuelinjekcion1041

Местожителство: София
Отговорете с цитат
mohel написа:
fuelinjekcion1041 написа:

1.Гориво има въпроса е колко и дали е достатъчно
2. провери си цедката в резервоара защото като гледам си писал че много си помпал до като дойде горивото и може да имаш запушена цедка
3. ТД 100 е много гаден като дръпне въздух и няма палене виж да не дърпа въздух от някъде също така ТД 100 има гадния навик да си запуши отдушника в резервоара пробвай да палиш с отворена капачка на резервоара
значи колега веднъж когато ми беше цепнат маркуч за обратна нафта тогава вече видях в прозрачния ми горивен филтър че няма , подкачвах с помпата 5-6 пъти и качи нафта , сега филтърчето е пълно но крушата ГД мека , помпам я става твърда горивото си седи в филтъра , при въртене на стартер горивото от крушата изчезва в филтъра има не остава празен ...всичко стегнах и не знам дали смуче след като филтъра е пълен...остава ми да пробвам с всяка свещ как е ..и да обезвъздушавам от пробката от помпата ...:/ Дано помпата не е умряла от веднъж ...авансатора иначе цъка и нафта на дюзи има...ноооняма палене
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на fuelinjekcion1041Изпратете лично съобщение
ТД 100 няма палене ?
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Часовете са според зоната GMT + 2 Часа  
Страница 1 от 1  

Напишете отговор