Регистрирайте се Търсене Въпроси/Отговори Потребители Потребителски групи Вход  
Напишете отговор Проблем със спирачките
Иди на страница 1, 2  Следваща
Проблем със спирачките
hann

Отговорете с цитат
Здравейте колеги.
Проблема със спирачките ми започна с протичането на заден десен спирачен апарат. Преди десетина дни сутринта, като се качих в колата и дадох на контакт, тя се оплака от ниско ниво на спирачната течност. Веднага проверих нивото на течността и се оказа, че има около 1 сантиметър над дъното на казанчето. Огледах спирачните апарати и забелязах теч от заден десен. Тъй като бързах за работа, се наложи да карам така 20-тина километра. Купих течност от една бенсиностанция и долях до максимум в казанчето (нивото на течността не беше паднало повече от 1-2 милиметра за изминатите километри до работата ми.
Подмених спирачния апарат с нов втора ръка, обезвъздуших и всичко беше наред до преди два дни, когато педала на спирачките започна да пропада. Досега, педала не е изминавал повече от 10-15 милиметра при силен натиск, докато сега при натиск започва мноооого бавно да пропада до половината от възможния му ход посока към ламарината. Освен това при по-рязко спиране, когато натисна педала, имам усещането все едно че "прескача зъб" в един момент и педала потъва с още сантиметър надолу. Същото "пескачане на зъб" се усеща и при рязък натиск докато колата е на място. Ако напомпя, педала се вдига и след това бавно пропада отново.
Интересното е, че не губя спирачна течност. Също така при изгасен двигател, ако напомпя педала на спирачката, той направо става на кокал. Колкото и да го натискам не потъва. Обезвъздушавах още два пъти и ефект никакъв.
Изчетох много теми и не стигнах до никакъв извод. Съмнява ме въздух в ABS-а или спирачната помпа, само че не мога да преценя. Моля за мнение!
Благодаря предварително!

Alfa 147 1.9 JTD

Илиян

Отговорете с цитат
Извади бушона на ABS-a преди обезвъздушаване.

Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на ИлиянИзпратете лично съобщение
hann

Отговорете с цитат
Обезвъздушавал съм и на запален и на загасен двигател.

Re: Проблем със спирачките
Hit-ko
Site Admin

Отговорете с цитат
hann написа:
Здравейте колеги.
Проблема със спирачките ми започна с протичането на заден десен спирачен апарат. Преди десетина дни сутринта, като се качих в колата и дадох на контакт, тя се оплака от ниско ниво на спирачната течност. Веднага проверих нивото на течността и се оказа, че има около 1 сантиметър над дъното на казанчето. Огледах спирачните апарати и забелязах теч от заден десен. Тъй като бързах за работа, се наложи да карам така 20-тина километра. Купих течност от една бенсиностанция и долях до максимум в казанчето (нивото на течността не беше паднало повече от 1-2 милиметра за изминатите километри до работата ми.
Подмених спирачния апарат с нов втора ръка, обезвъздуших и всичко беше наред до преди два дни, когато педала на спирачките започна да пропада. Досега, педала не е изминавал повече от 10-15 милиметра при силен натиск, докато сега при натиск започва мноооого бавно да пропада до половината от възможния му ход посока към ламарината. Освен това при по-рязко спиране, когато натисна педала, имам усещането все едно че "прескача зъб" в един момент и педала потъва с още сантиметър надолу. Същото "пескачане на зъб" се усеща и при рязък натиск докато колата е на място. Ако напомпя, педала се вдига и след това бавно пропада отново.
Интересното е, че не губя спирачна течност. Също така при изгасен двигател, ако напомпя педала на спирачката, той направо става на кокал. Колкото и да го натискам не потъва. Обезвъздушавах още два пъти и ефект никакъв.
Изчетох много теми и не стигнах до никакъв извод. Съмнява ме въздух в ABS-а или спирачната помпа, само че не мога да преценя. Моля за мнение!
Благодаря предварително!

Alfa 147 1.9 JTD

За да провериш пропуски в спирачната помпа, опитай следното:
На запален двигател, натисни спирачния педал няколко пъти и задръж в натиснато положение 1-2 минути, да усетиш дали педала бавно пропада или не

Отговорете с цитат
Вчера обезвъздушавахме пак. Интересното е, че изкарахме малко въздух от заден десен апарат на петото отпъскане на пробката.
Сега педала пак потъва като го натисна на запален двигател, но спира по-горе отколкото преди вчерашното обезвъздушаване. Това усещане, че прескача нещо като зъбче и педала потъва още малко надолу, вече не се случва всеки път а 1 от 5.
Но да, на запален двигател, педала потъва и без да го чакам 1-2 минути, ами за 10-тина секунди, но не до долу. Преди като го натиснех, хода му беше не повече от 10-15 милиметра и ставаше твърд, а колата ковеже направо. И сега спира добре, но педала е по мек и потъва до някъде. А след като потъне, като го отпускам леко и пак го натискам го усещам като "гумен".

Hit-ko
Site Admin

Отговорете с цитат
hann написа:
Вчера обезвъздушавахме пак. Интересното е, че изкарахме малко въздух от заден десен апарат на петото отпъскане на пробката.
Сега педала пак потъва като го натисна на запален двигател, но спира по-горе отколкото преди вчерашното обезвъздушаване. Това усещане, че прескача нещо като зъбче и педала потъва още малко надолу, вече не се случва всеки път а 1 от 5.
Но да, на запален двигател, педала потъва и без да го чакам 1-2 минути, ами за 10-тина секунди, но не до долу. Преди като го натиснех, хода му беше не повече от 10-15 милиметра и ставаше твърд, а колата ковеже направо. И сега спира добре, но педала е по мек и потъва до някъде. А след като потъне, като го отпускам леко и пак го натискам го усещам като "гумен".

Важното е да не потъва педала, а това, че го усещаш като гумен/пружиниращ педал/ е въпрос на още малко обезвъздушаване

Отговорете с цитат
Колеги,
днес след много обезвъздушаване, няма ефект. Педала пак потъва бавно до определено ниво.
Странното е, че от време на време, само при спиране в движение, когато колата е почти спряла, педала друсва още един сантиметър рязко надолу. Същото ми се случи само един единствен път на място.
Изчерпан съм от към идеи!

arsenov

Отговорете с цитат
Колега казваш, че и на запален мотор педала пропада като натиснеш по-силно, а пък като мотора е загасен педала не се втвърдява така ли ? Губиш ли все още спирачна течност ?

Отговорете с цитат
При изгасен мотор, педала става на кокал. Не потъва и милиметър (след няколко напомпвания разбира се).
Само при запален двигател, при силно напискане на педала, бавно потъва надолу.
Най-странното е, пак да кажа, че понякога педала при натискане, изведнъж пропада с около сантиметър надолу рязко - натискам педала, започва плавно да потъва надолу и тъкмо вече е спрял, изведнъж рязко пропада със сантиметър надолу и спира до там. Това рязко пропадане става на десет пъти веднъж.
Спирачна течност не губя. Остана само помпата и АБС-а. Към кое от двете да се насоча? На мен помпата ми се вижда по-вероятно да е проблема.
Също така, има ли смисъл от подмяна на гумички на помпата или по-добре нова?

hann

Отговорете с цитат
Допълнение от днес. Предно ляво и задно дясно не държат добре. Не съм бил на валци, но дисковете им са почти студени като ги пипам с пръст, за разлика от предно дясно и задно ляво, които парят. След напоителното обезвъздушаване, което не даде добър резултат, къде да търся проблема, в модула на АБС или в помпата?
Благодаря предварително!

Проблем със спирачките
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
You can attach files in this forum
You can download files in this forum
Часовете са според зоната GMT + 2 Часа  
Страница 1 от 2  

Напишете отговор