Регистрирайте се Търсене Въпроси/Отговори Потребители Потребителски групи Вход  
Напишете отговор Fiat Uno 0.9 45 към - Autobianchi 1050 Abarth 70 hp
Иди на страница 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Следваща
Fiat Uno 0.9 45 към - Autobianchi 1050 Abarth 70 hp
mohel

Отговорете с цитат
и така... реших да постегна старото уно и след 3 години седене пред паркинга го замъкнах в гаража и го запалих ..
и леко видях че изпуска от гарнитурата на главата на вън.. отворих мотора и нищо ново не видях за пръв път се отваря тоя мотор колата е 85-та година на 500 000 км до сега няма ремонти по двигателя .. таа отворих аз главата и .. луфт в буталата голям... направо си за основен ама не ми се даваха пари за бутала и ризи и така на тата-ка та викам ще сменя гумички на клапаните сегменти и колкото изкара... и таман си викам да ги поръчвам иии се сещам за един приятел които имаше Autobianci Abarth 1050 кубика 70 коня и му звъня и... за мое щастие се разбрахме 150 лв за двигателя и с скоростната кутия .. СУПЕР Very Happy двигателя е след основен всичко сменено гумички сегменти ангренажна верига
свещи кабели всичко изчистено перфектно ... и така се разбрахме утре Товаря двигателя на autobiancito
и се затварям в гаража... само лапата на скоростната кутия се преправя всичко друго пасва пефект двигатела беше на autobiancio то изгни сложиха го на падна и тя изгни и сега ще е на моето уно .. а моето уно и то беше почнало да гние сиромашкото но изкърпих пода с стабилна ламарин-ка смених преден заден (капаците са от TURBO i.e) капак и 2те врати и сега ми остава само да му оправя веждите от зад не че са мн зле но имам две чисто нови .. Снимки в момента нямам че не съм снимал но скоро ще на-снимам всичко по уното съм си правил всякакви заигравики преди и тях ще ви снимам
в момента само блока седи на купето ми и него ще сваля днеска утре и като взема утре вечерта новия двигател почвам работа на двигателя му липсва само стартера които съм 99% сигурен че ще стане от моето уно... и масления радиатор
предстои му и боядисване на уно-то до година и също така имам чисто нови фарове решетки всичко..
сега съм намерил и една рейка за 10 лева че моята правих 1 оборот и още не завиваш...... и дигитално табло от Уно SX Търся Таван между другото ако някои има да свирка ще направя снимков материал тия дни че до сега нямаше как сам да си работя и аз да си снимам... неудобно също така търся уплътнения за предните прозорци
и ето Една снимка на уно-то от преди не знам колко 4-5 години още преди да си взема браво-то и тука не е в кои знае какъв приличен Вид... за съжаление джантите му ги няма вече Sad

Последната промяна е направена от mohel на Пет Дек 02, 2011 7:11 am; мнението е било променяно общо 1 път

Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на mohelИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяAIM Адрес
fluid_88

Отговорете с цитат
Браво още едно уно ще възкръсне!!
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на fluid_88Изпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителя
mohel

Отговорете с цитат
fluid_88 написа:
Браво още едно уно ще възкръсне!!

Мерси колега работата почна почнах да разкачвам всичко от стария двигател обаче сам не можах да отцепя кутията от двигателя сецах дърпах въртях подпирах ама не е работа за сам човек дори и за толко малък двигател
2 бързи снимки с гсм..
на едната снимка се вижда старото бутало на снимката не се вижда много добре ама луфта е голям даже и сегментите можеш да видиш от горе Laughing

Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на mohelИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяAIM Адрес
fluid_88

Отговорете с цитат
Смятай от кога не е махана таз кутия Very Happy мойта сам човек си я сваля спокойно,то колко кутия е това Laughing
жалко ,че не са ти дали двигател с вентилатор,щеше да е интересно Very Happy

Последната промяна е направена от fluid_88 на Сря Ное 30, 2011 9:42 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на fluid_88Изпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителя
mohel

Отговорете с цитат
fluid_88 написа:
Смятай от кога не е махан атаз кутия Very Happy мойта сам човек си я сваля спокойно,то колко кутия е това Laughing
жалко ,че не са ти дали двигател с вентилатор,щеше да е интересно Very Happy

Кутията не е сваляна не знам от кога съединител е сменявам преди около повече от 10 години Laughing Laughing отцепил съм е от самия мотор ама не иска да излиза сецах дърпах въртях подпирах е не ще тия дни като е хванеме двама човека няма къде да иде .. Laughing Laughing

mohel

Отговорете с цитат
Снимките идват.. Smile) голям зор до като отцепя двигатела от кутията нещо се беше заглавил съединитела и бая сецане и дърпане падна.. но я откачих свалих и скоростната кутия напълно гол кош свалих и рейката че взех друга по читава че в моята имаше много луфт в вътрешните ябълки даже се изваждаха бяхме ги подлагали с нещо преди години ..
сложих и две читави врати че старите бяха изгнили много заден капак от турбо и.е и преден капак читав

mohel

Отговорете с цитат
задния капак от уно турбо , скоростната кутия преди да е извадя , двигатела на земята вече Smile , кутията и гол кош
и рейката извадих ама не съм снимал след малко ще и да сложа новата рейка Very Happy

Последната промяна е направена от mohel на Пет Дек 02, 2011 11:40 am; мнението е било променяно общо 1 път

mohel

Отговорете с цитат
тука се вижда коша и как леко елегантно съм привързал ауспуха .. Very Happy вижда се и на долните снимки как лекооо се е вирнала без двигател Very Happy и предницата почти без нищо Smile))

mohel

Отговорете с цитат
иииииии най важното Abarth Мотора Twisted Evil Twisted Evil

mohel

Отговорете с цитат
току що се прибирам от там даже сложих моя стартер на тоя двигател сложих и лапите на стария мотор на тоя двигател пасват 1 към 1 само една не пасва една планка на кутията ама нея лесно ще е преправя свалих и единия калник че имам по читав ама не можах да го сложа баш баш откачил съм и генерацията че на новия двигател генерацията е малко по друга но лесно ще се преправи смених и рейката сложих доста читава а аз съм си мислил до сега че тва уно има реика .... няма да хлопне няма да тропне новата а старата като чукнем на волана се едно бием с тенджери утре/други ден само трябва взема телоподаващото да изкърпя има малко покрай бомбетата и слагам Мотора

Fiat Uno 0.9 45 към - Autobianchi 1050 Abarth 70 hp
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Часовете са според зоната GMT + 2 Часа  
Страница 1 от 17  

Напишете отговор