Регистрирайте се Търсене Въпроси/Отговори Потребители Потребителски групи Вход  
Напишете отговор Уно Турбо МК2
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Уно Турбо МК2
UnoTurboPower

Отговорете с цитат
Здравейте колеги това е колата с която се занимавам от доста време,а именно Фиат Уно Турбо 91год. 1.3 мотора.Като екстри има ел.стъкла,централно,шибедах,и някакво подобие на борд компютър...и така не мислех да пускам тема но един колега със същият звяр ми предложи и така се реших и аз да пусна някоя друга снимка какво сам правил по колата за времето в което колата е при мене,а именно 5 години.От както сам я взел колата е била изцяло пребоядисана,но с не качествена боя и не както трябва...не бях доволен какво е свършил предишния собственик(Даже беше монтирал газова уредба със специален изпарител за турбо коли, който изчезна мн. бързо като я взех).Както и да е ще се пребоядисва цялостно и както трябва като му дойде времето,ще се сменят всики гумени и пластмасови детайли и което има нужда.Колата си я правя по-малко и повечето пипам аз и държа всеки детайл да мине през мене,за да съм сигурен че ми харесва.Колата си беше абсолютно оригинална без никакви модификации,аз започнах да чета и да си търся разни интересни неща за правене.Дотук съм отварял мотора поради простата причина че ми издуха гарнитурата на главата след моя груба грешка,а именно вдигане на налягането на турбото на 1 бар.В последствие разбрах че главата е спукана на 3 места.Започнах да си търся друга и ми изкочи мн.добра оферта цял мотор 1.4 разстърган с чисто нови бутала от Ауди 1.8 турбо,главата беше леко портната с по-големи клапани и други водачи,олекотени биели,брутално изрязан маховик,хибридно турбо с по-голяма перка изцяло ревизирано в МЕИ-Варна...и така се сдобих с него на още не съм го монтирал сложих си само главата на стария мотор смених му сегментите и основни и биелни лагери както и всички гарнитури.турбото ми се оказа в доста добро състояние и така все още си го карам и си върви доволно.По-късно из времето си сложих бензинов регулатор от Ланчиа Турбо,монтирах си по-голям интерколер отпред от Ивеко преправих си турбо пътищата,сложих Блоу-офф,бустконтролер и уред за смесите да ми показва уж какво става,но мисля че с моята ламбда сонда не мери кой знае колко точно.Взех си други джанти 15ки,мн. ми допаднаха и изглеждаха доста големи за уното на фона на заводските 13-ки,за новите каплки ми се наложи да правя фланци + 32 болта защото фиата е 4*98 а 15-ките бяха 4*108....направих ги монтирах всичко и дойде време за окачване...исках регулируемо но ми казаха мн. брутални цифри и се спрях на спортната серия на "Sachs"-advantage с червен етикет,двойно действащи,газ+масло.Към тях си намерих и 4 бр. червени пружини по-ниски и по-твърди от моите на марката "Eibach".И така монтирах пак не ми харесва височината искам да е по-ниска колата,но за сега така има по-важни неща са правене.Малко по-малко ще си го направя като аз си искам...ами това е за което се сещам естествено има и мн.маловажни ремонти но те са обичайни за рядък автомобил от този клас....ще слагам снимки на колата така като съм я взел и каkво съм правил...не на всичко имам снимки но все пак има доста....и на новите придобивки ще намерим място Smile

...

..Тук с газово за турбо коли Shocked

Последната промяна е направена от UnoTurboPower на Сря Фев 09, 2011 6:46 pm; мнението е било променяно общо 4 пъти
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на UnoTurboPowerИзпратете лично съобщение
UnoTurboPower

Отговорете с цитат
...И тук вече освежена Smile

Последната промяна е направена от UnoTurboPower на Сря Фев 09, 2011 6:43 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на UnoTurboPowerИзпратете лично съобщение
UnoTurboPower

Отговорете с цитат
...и така тук вече се започна...взех си 4 гуми боядисах си джантите и се получи това

Последната промяна е направена от UnoTurboPower на Сря Фев 09, 2011 7:48 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
UnoTurboPower

Отговорете с цитат
...нови стопове+ ново гърне което модифицирах леко Smile

..Ето така го промених малко Smile

Последната промяна е направена от UnoTurboPower на Сря Фев 09, 2011 6:59 pm; мнението е било променяно общо 1 път
UnoTurboPower

Отговорете с цитат
...Видях че на пунто ГТ слагат черни фарове и реших и аз да си направя...груба грешка да боядисвам рефлектора,но кой да предположи че няма да свети както трябва,важното е да е черно всичко Very Happy

..добре се получи но нищо не се виждаше вечер Confused

..къси светлени

...дълги

Последната промяна е направена от UnoTurboPower на Сря Фев 09, 2011 7:06 pm; мнението е било променяно общо 1 път
UnoTurboPower

Отговорете с цитат
всичко хубаво но не светеха за това ги смених с нови фарове...след това ми издуха гарнитурата между трубото и колектора и се наложи да се намеся...не успях да намеря такава никъде за това отидох и ми направиха по поръчка....и я монтирах с мн. зор и мн. нецензорни думи зареди гадно навряните болтове

...Новите фарове

Последната промяна е направена от UnoTurboPower на Сря Фев 09, 2011 7:09 pm; мнението е било променяно общо 1 път
UnoTurboPower

Отговорете с цитат
....покарах си доста време доволен и сигурен че карам турбо автомобил и взех да барам кранчето на бустконтролера и колата полудя...започна да върти гуми както си карам на 3-та давам и газ и откача мн. добре мн. радваше и няма и половин час каране и кюффф едни пушеци едно нещо...ужас димни завеиси направо бели сажди не бях виждал голям ужас хахахаха....и така на следващия ден се започна разглабянето и търсенето на причината...въпреки че бях сигурен че е или турбото или издухана гарнитура на главата.Оказа се че главата е пукната на 3 места а гарнитурата беше изчезнала напрао...за мое щастие турбото си беше пефектно Smileи така се започна сложих си другата глава която е модифицирана леко.с по-големи клапани,портнати и полирани изпусквателни и смукателни отвори.Установихме че мотора не е отварян никога,смених си сегментите,основните и биелните лагери и го затворих Smile

..ето от ляво е моето си турбо...което мисля че е правено нещо по-него защото мн страни лопатки има и е префектно няма луфтове
а отдясно е хибридно турбо...с топла част от фиеста Рс турбо...изчислено за 1.4 кола в МЕИ-Варна

Последната промяна е направена от UnoTurboPower на Сря Фев 09, 2011 8:35 pm; мнението е било променяно общо 4 пъти
UnoTurboPower

Отговорете с цитат
...имах избор да си сложа другия мотор и другото турбо но реших като счупя този тогава,а и исках хубав интерколер да си сложа от пред с по-големи турбо пътища и силиконови маркучи.

...тук колко се разминават старите с новите бутала

....втулки за новите бутала

...главата е с по-големи клапани и са портнати леко смукателите и изпусквателите и полирани

Последната промяна е направена от UnoTurboPower на Сря Фев 09, 2011 7:42 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
UnoTurboPower

Отговорете с цитат
...

Последната промяна е направена от UnoTurboPower на Сря Фев 09, 2011 7:46 pm; мнението е било променяно общо 1 път
UnoTurboPower

Отговорете с цитат
...тук като я запалихме след ремонта излезна и с нов интеркулер от Ивеко монтиран от пред...исках от тия алуминиевите,но нямаше средства тогава след този ремонт непредвиден.

Последната промяна е направена от UnoTurboPower на Сря Фев 09, 2011 7:28 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Уно Турбо МК2
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Часовете са според зоната GMT + 2 Часа  
Страница 1 от 4  

Напишете отговор