Регистрирайте се Търсене Въпроси/Отговори Потребители Потребителски групи Вход  
Напишете отговор ALFA ROMEO 147 - Смяна на крушките на централната конзола
ALFA ROMEO 147 - Смяна на крушките на централната конзола
bespak

Отговорете с цитат
Светят ли ви уредите за:

1.Климатик
2.Сила на въздушния поток
2.Посока на въздушния поток

При мен на тъмно трудно уцелвах дали съм на 2ра или 3та степен,дали въздушната струя е насочена към стъклата или към пътниците.
Проблемът с това осветление е толкова масов,че на всички 147ци, които съм виждал лампите не светят.Почти се бях убедил ,че фабрично не е предвидено да има светлини .Вижте снимка 1.Ограденото с жълто е светлинен индикатор за натискането на бутона,той е на самостоятелна крушка(или диод),но целия уред има собствена крушка за цялостно осветяване,именно тези крушки изгарят.

За да стигнем до съответните крушки ,трябва да разкачим цялата централна конзола:

- Започваме с радиото,то е хванато в конзолата на щипки и за да го свалим трябва да избутаме всички крачета на щипките навътре.Погледни Снимка 2.След като вкараме телта във всяка от дупките на касетофона,крачетата се прибират и ни остава само да го издърпаме Снимка 3

-След като извадим касетофона ,трябва да махнем и конзолата за поставка на чаши и визитника.Той е закрепен на 2 щипки към централната конзола(отгоре) и 2 крачета (отдолу).Вижте Снимка 5 ,за да го освободим са ни нужни 2 отвертки с които да надигнем 2те щипки.Производителите са ни оставили 2 дупки в които да вкараме отвертките,за жалост не са оставили такива и за долните крачета и ни остава само да дърпаме за го извадим

-Когато изкарате конзолата за поставка на чаши и визитника Снимка 6 ,не е лошо да смажете чекмеджетата,моите доста поскърцваха и влизаха с усилие.Фабричната смазка отдавна е изсъхнала.Лично аз ползвах технически вазелин и в момента се плъзгат идеално.

-На Снимка 7 се виждат двата болта ,които държат последната платформа на която са и крушките.След като го развиете ,се вади лесно цялата платформа.Отзад я държат два кабела ,които са на собствени щипки Снимка 8 и 9.

-На Снимка 10 се вижда и самата крушка която стой в гнездата от Снимка 11.Крушката която сложих беше 14v 1,4w

-И тъкмо когато си мислих ,че процедурата е минала без никакви счупвания,забелязах че едно от крачетата на последната платформа е останало в Централната конзола Снимка 12 .Платформата има 2 такива крачета в долните два ъгъла успоредно на болтовете горе от снимка 7.Като дясното краче е доста по-тънко от лявото(за лесно изваждане),та именно то се чупи(дясното е много дебело и стабилно).Първоначално го монтирах без краче,но установих че се получи лек луфт от липсата на това краче и се наложи да го ПоБългарим Smile - Снимка 13

Последната промяна е направена от bespak на Чет Фев 09, 2012 5:02 pm; мнението е било променяно общо 1 път

bespak

Отговорете с цитат
Ето и разликата на тъмно Wink
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на bespakИзпратете лично съобщение
Bravani

Отговорете с цитат
Браво, колега, супер полезна статия! Аз като си помисля, че моята я карах повече от две години без да усетя, че не ми светят тези лампички...
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на BravaniИзпратете лично съобщение
Hit-ko
Site Admin

Отговорете с цитат
Благодарим на bespak, много полезна информация и много често срещана повреда на която просто не и обръщаме внимание
С такъв снимков материал и подробна информация, смятам, че всеки може сам да си реши проблема!

Отговорете с цитат
браво за темата ще е полезна на много хора човека го е обеснил доста точно въпреки че аз крушки не слагам вече никъде всичко преправям с Диоди Smile

Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на mohelИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяAIM Адрес
bespak

Отговорете с цитат
mohel написа:
браво за темата ще е полезна на много хора човека го е обеснил доста точно въпреки че аз крушки не слагам вече никъде всичко преправям с Диоди Smile

На снимка 1 ,ограденото в жълто е диод и след 9 години все още работи,но ти си прав -Крушките изгарят бързо.
Ако ми се наложи да правя процедурата отново ,сигурно ще търся вариант за преправяне с диод.
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на bespakИзпратете лично съобщение
Alf&Romeo

Местожителство: Sofia
Отговорете с цитат
Колега ,благодаря ти за изчерпателната и полезна тема.
Този уикенд се захващам с процедурата и ще пиша.
Само крушките май ще са по трудни за отриване(май ще ходя със снимка по магазините Razz Razz Razz )
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на Alf&RomeoИзпратете лично съобщение
ALFA ROMEO 147 - Смяна на крушките на централната конзола
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Часовете са според зоната GMT + 2 Часа  
Страница 1 от 1  

Напишете отговор