Регистрирайте се Търсене Въпроси/Отговори Потребители Потребителски групи Вход  
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Алфа 147 и 156(Фейслифт) - Смяна филтър на купето /климатик/
Алфа 147 и 156(Фейслифт) - Смяна филтър на купето /климатик/
Bravani

Отговорете с цитат
Дойде време за смяна на филтъра на купето /филтър климатик/,Cabin Filter.

Избор на филтър:

При избора на филтър е за предпочитане на филтъра да е обозначена посоката на движение на въздуха. Откакто имам колата веднъж ми е сменян филтъра (при първоначалното обслужване в сервиз) и тогава филтъра, който ми поставиха беше VASCO FILTERS (полски).
Трудно ми е да кажа кои са най-малките частици, които е уловил, но като се вгледам по-внимателно в стария си филтър, мисля, че е свършил страхотна работа. Затова и новия, който монтирах е също VASCO (модел O090 състоящ се от две еднакви части).

Смяна:
Първата снимка представя последователността от стъпки и необходимите инструменти.
Втората състоянието на филтъра след около 1 година употреба.

Допълнителни съображения:
За препоръчване е монтажа да се прави на сухо и топло място (а не на сред снега ;) и автомобила да е почистен (поне предната страна на пасажера) тъй като е доста неудобно развиването на болтовете и се налага да се заляга върху предната стелка за да се достигнат и развият.
Добре е да имате и едно фенерче /лампа/ под ръка.
За удобство при смяната е добре предната седалка да е изтеглена максимално назад.
Важно е при поставянето на новите филтри, първата част да се вкара максимално навътре за да може за втората да остане достатъчно място за да не се смачка при монтирането на Г-образната планка (стъпка 10).

Ефект от смяната:
След смяната изчезна една лека миризма, която усещах в последно време, когато е по-влажно времето.
Освен нея през последния около един месец трябваше да карам само на климатик за да не ми се запотява предното стъкло. Сега стъклото ми вече не се запотяват дори и когато съм само на парно.

Благодаря на Пламен от магазина на АХМ-АУТО в София за помощта при смяната!

Успех!
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на BravaniИзпратете лично съобщение
Алфа 147 и 156(Фейслифт) - Смяна филтър на купето /климатик/
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Часовете са според зоната GMT + 2 Часа  
Страница 1 от 1  

Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения