Регистрирайте се Търсене Въпроси/Отговори Потребители Потребителски групи Вход  
Напишете отговор Проблем на метан с Фиат мултипла bipower -99
Проблем на метан с Фиат мултипла bipower -99
krasimir77

Местожителство: София
Отговорете с цитат
Имам проблем с ниските обороти на колата, но само на метан. Има ли някой майстор в и около София да я преслуша. До сега /от три седмици/ ходих при 2-ма /а по телефона говорих с над 7, но повечето не искат да се занимават със заводски мета/ та диагнозата им бе някой инжектор. И понеже не са хич евтини, взех два работещи от колега и два по два ги разменях /моите и на колегата/, но няма промяна. Та си мисля че не е инжектор.
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на krasimir77Изпратете лично съобщение
Re: Проблем на метан с Фиат мултипла bipower -99
Hit-ko
Site Admin

Отговорете с цитат
krasimir77 написа:
Имам проблем с ниските обороти на колата, но само на метан. Има ли някой майстор в и около София да я преслуша. До сега /от три седмици/ ходих при 2-ма /а по телефона говорих с над 7, но повечето не искат да се занимават със заводски мета/ та диагнозата им бе някой инжектор. И понеже не са хич евтини, взех два работещи от колега и два по два ги разменях /моите и на колегата/, но няма промяна. Та си мисля че не е инжектор.

Доста сме говорили по този метанов проблем на Мултипла... ето някои теми които могат да те ориентират на къде да се насочиш:

http://www.axm-auto.com/pBB2/viewtopic.php?t=3455

Това е ако решиш сам да се бориш с проблема

Отговорете с цитат
Благодаря за линка, но това го четох преди да пусна темата. И аз първо се насочих към стъпковото моторче или датчика за положение на клапата, обаче на бензин нямам проблем, та си мисля че не е там проблема. А и ниските обороти /само на метан/ са неравномерни /прекалено ниски/ и гасне, но никога не се самовдигат или самоволно да се променят. Та си мисля че проблема е някъде по метановата част. Тази седмица ще сменя филтъра на метана да видя дали ще има промяна.
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на krasimir77Изпратете лично съобщение
Hit-ko
Site Admin

Отговорете с цитат
krasimir77 написа:
Благодаря за линка, но това го четох преди да пусна темата. И аз първо се насочих към стъпковото моторче или датчика за положение на клапата, обаче на бензин нямам проблем, та си мисля че не е там проблема. А и ниските обороти /само на метан/ са неравномерни /прекалено ниски/ и гасне, но никога не се самовдигат или самоволно да се променят. Та си мисля че проблема е някъде по метановата част. Тази седмица ще сменя филтъра на метана да видя дали ще има промяна.

Ако не си сменял филтъра, логично е първо от там да се започне, да не ходиш до сервиз само за един филтър

Отговорете с цитат
Говоря за метановия филтър, а там е под налягане и не ми се ще да пипам, та ше издиря майстор да го смени.
Проблем на метан с Фиат мултипла bipower -99
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Часовете са според зоната GMT + 2 Часа  
Страница 1 от 1  

Напишете отговор