Регистрирайте се Търсене Въпроси/Отговори Потребители Потребителски групи Вход  
Напишете отговор Мнения за Алфа ГТ
Мнения за Алфа ГТ
mohel

Отговорете с цитат
Мнения за АЛФА ГТ 1.9 МЖЕТ 150 коня
някой има ли наблюдения по колата от към здравост разход освен тоя в техническите характеристики
харесал съм си 2-3

Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на mohelИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяAIM Адрес
Re: Мнения за Алфа ГТ
Hit-ko
Site Admin

Отговорете с цитат
mohel написа:
Мнения за АЛФА ГТ 1.9 МЖЕТ 150 коня
някой има ли наблюдения по колата от към здравост разход освен тоя в техническите характеристики
харесал съм си 2-3

Това е страхотен автомобил, особено за млади хора, с по-малко багаж при пътуване и повече емоционалност!
Alfa Romeo GT не се различава особено от Alfa Romeo 147, разликата е основно в окачването на задния мост... всичко останало е еднакво.
Двигателя 1,9 JTD е изключително здрав, износоустойчив и много икономичен!
Автомобила има много приятно излъчване, разполага с невероятна динамика, много стабилно поведение на пътя, изключителна спирачна система... има всичко което може да се търси от един автомобил със спортна насоченост и е светлинни години пред всички свои съперници от този клас!

Насочил си се много правилно при избора на марка и модел... останалото е вече въпрос на конкретен избор и повече късмет!

Местожителство: Sofia
Отговорете с цитат
Като изключим окачването което не е за нашите пътища , колата ще ти доставя голямо удоволствие .
Единствените ми притеснения по този автомобил са ДПФ филтъра и вихровите клапи - но всеки дизел след 2004-5 вече ги има та ....
Аз сега си взех 2ра 147ца със същия мотор , но още не съм имал възможност да направя пълно сравнение спрямо старата , със сигурност наличието на 6та е голям плюс.
Разхода на гориво би трябвало да ти е около 5 извънградско ако не я натискаш твърде много и 8 градско което си е поносимо.
Здравината е нещо относително и знаеш че зависи повече от текущото състояние на колата и как е гледана и карана преди.
Аз пак ще дам пример със 147 която е твърде близка , за 8-9 години каране съм сменял доста неща но си давам сметка че за километрите които съм минал каквато и кола да карах щях да имам ремонти по същите възли.
Та ако колата ти харесва и попаднеш на запазен екземпляр на добра цена действай.
Може да пуснеш инякоя обява и ние да погледаме , доколкото нещо може да се види от снимки....
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на Alf&RomeoИзпратете лично съобщение
mohel

Отговорете с цитат
до колкото знам с ДПФ са последните към 2010-та по ранните нямат
окачването предполагам че горните носачи дават фира

Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на mohelИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяAIM Адрес
Alf&Romeo

Отговорете с цитат
mohel написа:
до колкото знам с ДПФ са последните към 2010-та по ранните нямат
окачването предполагам че горните носачи дават фира

ДПФ-а започва да се монтира по скоро от около 2007 , изключение е май само UK пазара.
Иначе да за горните носачи имах предвид , при долните обикновено единия от тампоните се разбива но изисква повече време.
Заради стегнатото окачване и предната стаб. щанга разбива тампони.
Но за да сме сравнително положителни - заради сложното окачване често съм си позволявал да я карам с поразбито окачване за сравнително дълго време.
За разлика от единичния носач с макферсон при това окачване не се появява дърпането в посока при разбити тампони , та донякаде запазваш стабилното поведение на път.
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на Alf&RomeoИзпратете лично съобщение
mohel

Отговорете с цитат
специално тия който съм харесал са 2005-2006-та та нямат ДПФ демек Smile носачите са ясни сичките коли с горни носачи патят с тях то не може хем возия и стегнато хем вечно на браво-то сложих окчване от Христо Фаст вече 7 или 8 ма година държи и не е мръднало
гледах цените в сайта от към обслужване то по евтино от на браво ХГТ поне от това което видях Smile
хубавото е че и двете са нов внос не са карани в БГ лошото е че най вероятно са от италия ама две добри няма
ще си трябва обслужване

Alf&Romeo

Отговорете с цитат
mohel написа:
специално тия който съм харесал са 2005-2006-та та нямат ДПФ демек Smile носачите са ясни сичките коли с горни носачи патят с тях то не може хем возия и стегнато хем вечно на браво-то сложих окчване от Христо Фаст вече 7 или 8 ма година държи и не е мръднало
гледах цените в сайта от към обслужване то по евтино от на браво ХГТ поне от това което видях Smile
хубавото е че и двете са нов внос не са карани в БГ лошото е че най вероятно са от италия ама две добри няма
ще си трябва обслужване

Пусни линк да ги видим
mohel

Отговорете с цитат
от около месец съм я взел вече 2007 ма е няма Дпф колега също така вхровите клапи са премахнати и софтуерно изолирани вече са правили белята на тоя мотор също и ЕГР е изолиран
разхода за сега ми се струва доста висок 6-6.5 извън градско и около 9-9.5 градско
но не е обслужена още нито филтри нито нищо мисля скоро да ида до Христо да обслужва всичко
колата е колезионе изпълнение от доста редките с фабричен ксенон и много як салон и почти всички екстри
от зад похлопва нещо мисля че са биалетки но ще се види Smile

Мнения за Алфа ГТ
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
You can attach files in this forum
You can download files in this forum
Часовете са според зоната GMT + 2 Часа  
Страница 1 от 1  

Напишете отговор