Регистрирайте се Търсене Въпроси/Отговори Потребители Потребителски групи Вход  
Напишете отговор Направи си сам хидравлична преса
Направи си сам хидравлична преса
pakumba

Отговорете с цитат
За желаещите да си направят сами преса, ето какво откраднах като идея от фабрична такава.
http://pakumba.snimka.bg/automobiles/presa.681564.27435898
Размери няма да давам, защото всеки може да си я направи удобни размери за него си. Инвестицията е в крик 10 т около 50 лв, железата не съм ги купувал, пружините са от матрак и връщат идеално крика. Остава само някакви дорници да си направя и разни стойки. Стержена е от бутало на друг маслен крик, опората отголу е регулируема. Ако не става ясно то снимките, понеже не са правени с тази цел, то крика ползва основата отгоре, с дъното си движи гредата и стержена надолу, под него е основата.
Успех на всички маистори
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на pakumbaИзпратете лично съобщение
Re:Направи си сам хидравлична преса
Hit-ko
Site Admin

Отговорете с цитат
pakumba написа:
За желаещите да си направят сами преса, ето какво откраднах като идея от фабрична такава.
http://pakumba.snimka.bg/automobiles/presa.681564.27435898
Размери няма да давам, защото всеки може да си я направи удобни размери за него си. Инвестицията е в крик 10 т около 50 лв, железата не съм ги купувал, пружините са от матрак и връщат идеално крика. Остава само някакви дорници да си направя и разни стойки. Стержена е от бутало на друг маслен крик, опората отголу е регулируема. Ако не става ясно то снимките, понеже не са правени с тази цел, то крика ползва основата отгоре, с дъното си движи гредата и стержена надолу, под него е основата.
Успех на всички маистори

Поздравления! Много сполучлива конструкция, максимално опростена и с минимални разходи!
Пресата може да стане и за 20т. ако шините най-отгоре и тези на които ще ляга детайла бъдат със широчина около 200мм и остава само да се сменя крика с 10 или 20т.
20т. преса върши работата и на 10т. но обратното не е възможно, а в много от случаите, особенно при лагерите на главините 10т. се оказва малко

Последната промяна е направена от Hit-ko на Вто Юни 05, 2012 6:25 am; мнението е било променяно общо 1 път

Отговорете с цитат
Ами да, винаги може и повече, но нали трябва да има хляб за всичкиSmile За лагерите ще ви я карам вие да ги оправятеSmile Шегата настрана, наистина може много лесно да стане, още повече, че опората отдолу е на болтове. Горната опора лесно може да се резне и смени с нещо по-рускоSmile Засега ще я пробвам така, трансформацията е лесна. А и късмет, на нито една кола досега от 10-годишното ми каране не ми се е наложило да сменя лагер на главина.
Харесва ми икономичността на проекта, защото дето се вика, стара къща и всеки може да изрови някакви железа и реално да купи само крика, а най-евтините фабрични такива преси са над 300 лв. Е, тази може и да не е 10т, че крика е китайски....
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на pakumbaИзпратете лично съобщение
Hit-ko
Site Admin

Отговорете с цитат
pakumba написа:
Ами да, винаги може и повече, но нали трябва да има хляб за всичкиSmile За лагерите ще ви я карам вие да ги оправятеSmile Шегата настрана, наистина може много лесно да стане, още повече, че опората отдолу е на болтове. Горната опора лесно може да се резне и смени с нещо по-рускоSmile Засега ще я пробвам така, трансформацията е лесна. А и късмет, на нито една кола досега от 10-годишното ми каране не ми се е наложило да сменя лагер на главина.
Харесва ми икономичността на проекта, защото дето се вика, стара къща и всеки може да изрови някакви железа и реално да купи само крика, а най-евтините фабрични такива преси са над 300 лв. Е, тази може и да не е 10т, че крика е китайски....

Пресата е много професионално направена... ако всичко си правил сам.... направо отваряй сервиз Smile
За 300лв. можеш да купиш някоя играчка, но за такава и 1 000 няма да ти стигнат

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Часовете са според зоната GMT + 2 Часа  
Страница 1 от 1  

Напишете отговор